Omakustanneilta 16. syyskuuta
15.9.2026
Järjestämme keskiviikkona 16.9.2026 klo 17 - 19 Omakustanneillan NNKY ry:n tiloissa (Vapaudenkatu 8, 15110 Lahti).
Johtokunnan jäsen Tomi Hinkkanen haastattelee omakustantamiskentän eri toimijoita. Esillä on ainakin, mitä tehdä, kun perinteiset kustantajat eivät hyväksy käsikirjoitusta. Keskustelussa mukana runoilija Lealiisa Kivikari, Omakirjakauppa-yrittäjä Markku Rautanen sekä omakustannekirjailija ja pienkustantamoa pyörittävä Tomi Lindblom.
Kaikille avoin tilaisuus on NNKY:n tiloissa osoitteessa Vapaudenkatu 8, Lahti.
Uutuuksien ilta on tiistaina 17. marraskuuta klo 17.30. pääkirjastolla. Jos haluat kirjasi esittelyn iltaan, lähetä tiedot 16.10. mennessä yhdistyksen sihteerille, sähköposti sskry@luukku.com.
Vuosikokous pidetään tiistaina 23. helmikuuta klo 17.30. Kokouksessa valitaan mm. johtokunnan jäsenet. Jos olet kiinnostunut kirjalijayhdistyksen toiminnasta, ota yhteyttä puheenjohtaja Samuliin. Johtokunnassa on monenlaista mielenkiintoista tehtävää.

